powrót do figury sprzed ciąży

Posted on by

Brzuszek sprzed ciążymajtki po ciąży

Po porodzie niejedna z nas może dostać małego szoku widząc siebie w lustrze. Brzuszek jest duży , miękki a skóra straciła elastyczność.
Nie martw się – oczywistym jest , że po urodzeniu dziecka potrzeba czasu aby organizm młodej mamy wrócił do formy sprzed ciąży i porodu.
Każda kobieta chce mieć piękną figurę zaraz po porodzie, jednak trzeba troszkę cierpliwości.

Ciąża to okres w życiu kobiety , w którym dochodzi do wielu zmian w jej organizmie. Zostały nadwyrężone mięśnie i tkanki, szczególnie dna miednicy (mięśnie Kegla). Zmiany dotyczą nie tylko wyglądu zewnętrznego ale i zachodzą na poziomie psychicznym. Dlatego w pierwszej fazie najważniejsze jest aby młoda mama znalazła czas na wypoczynek i relaks.

Już w okresie połogu możesz zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia wzmacniające. W 6-8 tygodniu po porodzie można zwiększyć intensywność ćwiczeń, kładąc nacisk w szczególności na mięśnie dna miednicy ( mięśnie Kegla) , brzucha i pleców. U kobiet karmiących piersią dodatkowo pomaga Okstyocyna – hormon peptydowy uwalniany m.in. podczas ssania piersi, który powoduje obkurczanie macicy. Nie rezygnuj z ćwiczeń są one ważne szczególnie dla wzmocnienia mięśni Kegla. Jak zadbasz o nie teraz, w przyszłości nie będziesz miała problemów z utrzymaniem moczu. Istotne jest , aby w początkowej fazie unikać intensywnego wysiłku , by nie doszło do przeciążenia organizmu.

W firmie Anita wiedzą że dziecko jest dla Ciebie najważniejsze , ale figura też . Dlatego stworzyli majtki po ciąży, które ułatwiają powrót brzucha do stanu sprzed ciąży.

Kontrolowany ucisk pomaga w obkurczeniu się macicy oraz podtrzymują brzuszek po cesarskim cięciu.
“Uszy do góry” ReBelt Panty oraz zestaw ćwiczeń i już wkrótce będziesz się cieszyć swoją dawną figurą .

Ćwiczenia mięśni kegla:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/porod/wzmocnij-miesnie-kegla_35123.html