aktywność fizyczna w ciąży

Posted on by

aktywność fizyczna w ciąży

Ciąża to nie choroba !
Warto w tym okresie ćwiczyć, spacerować i pływać. To wzmocni Twoje ciało i poprawi kondycję, która także się przyda w pierwszych miesiącach bycia mamą.

Aktywność fizyczna w ciąży korzystnie wpływa na Ciebie i Twoje dziecko.

Ruch pobudza układ krążenia i poprawia ukrwienie organizmu. Dzięki przyspieszonemu oddechowi mamy do dziecka dociera więcej tlenu. Gdy masz więcej siły i lepszą kondycję, dużo łatwiej znieść wysiłek podczas porodu. Na pierwszym miejscu stoi jednak radość z uprawiania sportu. Jeżeli przed zajściem w ciążę nie byłaś sportsmenką , lepiej nie przesadzać z aktywnością sportową. Jeżeli nie jesteś pewna jakie ćwiczenia będą dla ciebie odpowiednie, skontaktuj się z lekarzem.
aktywność fizyczna w ciąży

Wsłuchaj się w swój organizm – wymagaj od niego tylko tego, co sprawia Ci przyjemność.
Najlepiej skoncentruj się na sportach wytrzymałościowych – chodzeniu , jeździe na rowerze lub pływaniu.
Ciesz się z dodatkowej energii, którą daje ci aktywność ruchowa.

Twój biust jest podczas ciąży większy niż normalnie . Dlatego potrzebuje szczególnego podtrzymania podczas aktywności sportowej.

Anita Active proponuje biustonosze sportowe do każdej dyscypliny – od joggingu przez taniec, nordicwolking aż po jogę.

Zapoznaj się z ofertą biustonoszy sportowych Anita active.

Najlepsze na czas ciąży – ćwiczenia w wodzie.
Eksperci ds. zdrowia od dawna polecają pływanie i trening w wodzie. Porusza się wtedy całe ciało a dzięki wyporności wody odciążony jest Twój kręgosłup, ścięgna oraz stawy. Plecy i brzuch zostają rozluźnione. Przestajesz odczuwać swoją wagę . A gdy dobrze się czujesz , dobrze czuje się także Twoje dziecko.

Ciesząc się kąpielą zapewnij sobie komfort i elegancję. W kostiumach kąpielowych Anita maternity pływanie czy aqua-aerobik daje jeszcze więcej radości. Modne stroje kąpielowe dla przyszłych mam gwarantują perfekcyjne podtrzymanie biustu a jednocześnie zapewniają swobodę ruchów. Nowoczesne , miękkie i szybkoschnące tkaniny idealnie dopasowują się do sylwetki, zapewniają miejsce rosnącemu brzuszkowi.

Szczególnie polecam tankini Anita maternity. Funkcjonalne rozwiązania oraz tkaniny sprawiają że możemy cieszyć nie tylko wygodnym strojem kąpielowym  ale również koszulką którą można nosić niezależnie w upalne dni do spodni czy spódnicy. Ponieważ tankini ma wbudowany biustonosz , który doskonale podtrzymuje również duży biust nie ma konieczności zakładania stanika. Większość tankini można nosić również po ciąży.

Odpoczywaj , nabieraj energii już wkrótce będziesz musiała ja oddać maleńkiej istotcce która pojawi się w Twoim życiu.

aktywność fizyczna w ciąży